17 kwietnia Warszawa – O żyznej glebie i hojnym siewcy. Edukacja seksualna w Polsce.

  polecamy
  Województwomazowieckie
  17 kwietnia Warszawa - O żyznej glebie i hojnym siewcy. Edukacja seksualna w Polsce.
  Gdzie?
  siedziba Obywateli RP
  Wolska 46/48
  Warszawa
  Polska
  Kiedy? 17 kwietnia 2019 19:00 -21:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  O żyznej glebie i hojnym siewcy. Edukacja seksualna w Polsce.

  W drugą środę kwietnia będziemy rozmawiać o edukacji seksualnej dzieci i młodzieży prowadzonej w szkołach w ramach państwowych programów oświatowych.
  Zdziwieni tematem? Nie powinniście - wszak to sprawy ściśle związane z prawami człowieka, zagwarantowanymi zarówno w deklaracji WHO, jak i konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

  Indoktrynacja dzieci i młodych ludzi przez kościół katolicki i organizacje propagujące konserwatywny model relacji między kobietą i mężczyzną nie pojawiły się wraz z nastaniem dobrej zmiany. Były obecne w programach edukacyjnych także za poprzednich rządów, choć rzeczywiście w ostatnich dwu latach doktryny wprowadzane do programów oświatowych są coraz bardziej radykalne, nierzadko pełne żałosnych nieprawd z dziedziny anatomii, fizjologii i seksuologii.

  10 kwietnia naszym gościem będzie dr n.med. w dziedzinie psychiatrii, psycholog-seksuolog Aleksandra Jodko, autorka wielu opracowań naukowych i popularnych, biegła sądowa w procedurach karnych i cywilnych oraz Aleksandra Józefowska współzałożycielka Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton.

  Po wykładzie zastanowimy się wspólnie jak reagować na nachalną konserwatywną edukację w szkole i gdzie szukać rzetelnej wiedzy dla naszych dzieci i wnuków.
  Dyskusja będzie transmitowana on-line na kanale Obywateli RP na FB i YouTube oraz kanale Włodka Ciejki

  Archiwum poprzednich debat znajdziecie Państwo na naszej stronie https://obywatelerp.org/spotkania-u-obywateli-rp/

  Zdjęcie: Agencja Gazeta

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku