18 marca Warszawa – Wyborcza ruletka – co pokazują nagrania z rosyjskich komisji?

  polecamy
  Województwomazowieckie
  18 marca Warszawa - Wyborcza ruletka - co pokazują nagrania z rosyjskich komisji?
  Gdzie?
  Pałac Tyszkiewiczów-Potockich Warszawa
  Krakowskie Przedmieście 32
  Warszawa
  Kiedy? 18 marca 2019 17:30 -20:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Wyborcza ruletka - co pokazują nagrania z rosyjskich komisji?

  Zespół Fundacja Odpowiedzialna Polityka wraz z Koło Naukowe Studium Europy Wschodniej wraz z Studium Europy Wschodniej UW mają zaszczyt zaprosić na konferencję „Wyborcza ruletka – co pokazują nagrania z rosyjskich kamer w lokalach wyborczych?”, wieńczącą projekt „Obserwatorzy w Działaniu” – inicjtywę łączącą w sobie szkolenia obserwatorów społecznych, obserwację wyborów samorządowych w Polsce 21.10.2018 r. z analizą nagrań z kamer zarejestrowanych w trakcie rosyjskich wyborów prezydenckich, których rocznicę będziemy obchodzić podczas spotkania 18 marca 2019 roku.

  Podczas wydarzenia oprócz podsumowania analizy monitoringu wideo z Rosji chcemy zapewnić wysoki poziom dyskusji zarówno na temat procesów wyborczych w Polsce i w Rosji, jak i zasadności prowadzenia monitoringu wideo, jego funkcjonowania oraz wpływu na rosyjskie społeczeństwo w rok po wyborach.

  Do udziału w rozmowie zaprosiliśmy dwójkę ekspertów, specjalizujących się zarówno w temacie Rosji, jak i wyborów – redaktora Wacława Radziwinowicza, wieloletniego korespondenta w Rosji, dziennikarza „Gazety Wyborczej” oraz Lilię Shibanovą – ekspertkę niezależnego rosyjskiego ruchu obywatelskiego monitorującego wybory Голос - за честные выборы. Debatę będzie moderować redaktor naczelny portalu Eastbook Maciej Zaniewicz.

  -------------------------------------------------------
  Projekt Obserwatorzy w działaniu to inicjatywa Fundacja Odpowiedzialna Polityka, która realizowana jest przy wsparciu funduszy EU-Russia Civil Society Forum/ Гражданский Форум ЕС-Россия. Naszym celem jest szkolenie obserwatorów społecznych, którzy pracując zgodnie z międzynarodowymi standardami obserwacji społecznej potrafią prowadzić skuteczny i wnikliwy monitoring dnia głosowania. W trakcie szkolenia naszych obserwatorów skorzystaliśmy z nagrań z rosyjskich komisji wyborczych na podstawie których przeszkoliliśmy dziesiątki wolontariuszy i znaleźliśmy tysiące ukradzionych głosów w Obwodach Biełgorodzkim i Briańskim oraz w Karaczajo-Czerkiesii i Kabardo-Bałkarii.

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku