Strona główna Archiwum wydarzeń 19 listopada Kielce – Czekamy na KRES neo-KRS

19 listopada Kielce – Czekamy na KRES neo-KRS

0
 19 listopada Kielce – Czekamy na KRES neo-KRS
Województwoświętokrzyskie
19 listopada Kielce - Czekamy na KRES neo-KRS
Gdzie?
Sąd Okręgowy w Kielcach
Seminaryjska 12a
Kielce
Kiedy? 19 listopada 2019 18:00 -21:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

We wtorek 19 listopada o godz. 18:00 spotykamy się przed Sądem Okręgowym w Kielcach ul. Seminaryjska 12A.  Odczytamy wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie niezależności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, której sędziowie są wybierani przez członków Krajowej Rady Sądownictwa.

Zgodnie z opinią wydaną przez rzecznika generalnego TSUE Izba Dyscyplinarna polskiego Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości określonych w prawie Unii, a sposób powoływania członków KRS ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych.

19 listopada poznamy odpowiedź na pytanie, czy nastąpi kres neo-KRS, organu, w składzie którego zamiast sędziów wybranych przez niezależne zgromadzenia sędziowskie zasiadają osoby wybrane przez partie polityczne, a który miał stać na straży niezależności i co najważniejsze bronić niezawisłości sędziów i który w tym składzie nie gwarantuje własnej niezależności od władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Czekamy na KRES neo-KRS!
Presja ma sens! ZAPRASZAMY!

Organizatorzy: KOD Świętokrzyskie, Obywatele RP

Wydarzenie Facebook