19 maj – Warszawa Los Kobiet Głos Kobiet! Happening przed wyborami do PE

  los kobiet głos kobiet
  polecamy
  Województwomazowieckie
  19 maj - Warszawa Los Kobiet Głos Kobiet! Happening przed wyborami do PE
  Gdzie?
  Pomnik Kopernika Warszawa
  Nowy Świat 72
  Warszawa
  Polska
  Kiedy? 19 maja 2019 12:30 -14:30

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  W niedzielę, 19 maja, o godz. 13:00, równo tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, spotkajmy się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika* by wzmocnić głos kobiet przed wyborami, tak, aby nasz głos był słyszalny. Głos w wyborach wprost przekłada się na los kobiet: czy będą mogły decydować o własnym ciele, będą miały dostęp do antykoncepcji. Czy będą miały godne płace, bez dyskryminacji ze względu na płeć? Czy rządy i Unia Europejska zadbają o jakość powietrza i stawią czoła wyzwaniom, jakie niosą ze sobą zmiany klimatu? Czy będziemy żyć w świecie, który potrafi postawić tamę dla homofobii, nacjonalizmu i deptania praw kobiet?

  Wspólnie ułożymy wielki symbol kobiety (♀), pokazujący, że głos kobiet, musi być słyszalny, i ma możliwość wpływu na to, w jakiej Europie i Polsce obudzimy się po wyborach – i tych 26 maja i tych w październiku!

  Podczas happeningu oddamy głos kobietom znanym z walki o prawa reprodukcyjne, równe płace i europejskie standardy zatrudnienia, prawa osób LGBT+, świat bez faszyzmu, ochronę klimatu.

  Polki cały czas pokazują, że umieją walczyć o swoje prawa, również na ulicach! Byłyśmy i byliśmy uczestniczkami i głównymi bohaterkami Czarnego Protestu, walki o Polskę wolną od faszyzmu, protestów na rzecz klimatu, w których domagały się od polityków działań, które zapobiegną nadciągającej katastrofie. Upominały się o równość, bez względu na kolor skóry, przynależność narodową czy etniczną, orientację seksualną czy tożsamość płciową. Teraz ich głos musi być usłyszany w wyborach!

  Wydarzenie Facebook

   Polub nas na Facebooku