2 kwiecień Warszawa – Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w 4 ścianach!

  polecamy
  Województwomazowieckie
  2 kwiecień Warszawa - Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w 4 ścianach!
  Gdzie?
  Ministerstwo Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej
  Nowogrodzka 1/3/5
  Warszawa
  Kiedy? 2 kwietnia 2019 11:30 -13:30

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w 4 ścianach!

  2 kwietnia, w Światowy Dzień świadomości Autyzmu, spotkajmy się pod Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej! Zamiast niebieskich baloników, przyniesiemy minister Rafalskiej prawie 100 tysięcy podpisów pod petycją „Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!” i postulaty bezpiecznych, trwałych rozwiązań dla osób z autyzmem i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Razem z trzynastoletnim Jankiem Gawrońskim przekażą je Błażej, Maciej, Piotr, Teodor, Justyna i inni bohaterowie naszej petycji. Będą z nimi ich rodzice, przyjaciele i wszyscy, którzy chcą dla nich całego życia.

  Dzięki determinacji rodziców, kampanii społeczników, zaangażowaniu mediów i tysięcy ludzi dobrej woli, którzy poparli apel mamy Błażeja, Moniki Cycling oraz inicjatywy "Chcemy całego życia!", ministerstwo rodziny zobowiązało się przywrócić domy D w nowym projekcie rozporządzenia. Jakie to będą domy i jaki los czeka rodziny osób z autyzmem i z niepełnosprawnościami sprzężonymi, zależy od naszej konsekwencji i solidarności.

  Bądźcie z nami, jeśli nie zgadzacie się, żeby dorośli z niepełnosprawnościami w najtrudniejszej życiowej sytuacji wypadali z systemu wsparcia, żeby „trudni podopieczni” byli odsyłani z kwitkiem i wegetowali w czterech ścianach z coraz starszymi i coraz bardziej wypalonymi opieką rodzicami. Bądźmy razem, bo razem możemy przenosić góry!

  Osoby z niepełnosprawnościami, Rodzice, Przyjaciele i wszyscy, którzy wspieracie naszą kampanię o środowiskowe domy samopomocy dla osób z autyzmem i z niepełnosprawnościami sprzężonymi, czekamy na Was! „Będzie miło i zrobimy ważne tematy w naszej sprawie” – zapewnia Jan Gawroński. A jeśli mówi to Jan, „mamy na to pewność”.

  Udostępniajmy wydarzenie i petycję „Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!”
  chcemycalegozycia.pl/sds/
  Zbierzmy jeszcze więcej podpisów! Niech nasz głos będzie jeszcze mocniejszy!

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku