20 września 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 2 kwietnia Poznań – OKN Oblicza dyskryminacji i środki jej przeciwdziałania

2 kwietnia Poznań – OKN Oblicza dyskryminacji i środki jej przeciwdziałania

0
 2 kwietnia Poznań – OKN Oblicza dyskryminacji i środki jej przeciwdziałania
Województwowielkopolskie
2 kwietnia Poznań - OKN Oblicza dyskryminacji i środki jej przeciwdziałania
Gdzie?
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wieniawskiego 1
Poznań
Kiedy? 2 kwietnia 2019 09:00 -19:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

OKN Oblicza dyskryminacji i środki jej przeciwdziałania.

Stowarzyszenie „Dni Antydyskryminacji” oraz Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego "Pro publico bono" mają zaszczyt zaprosić Państwa na II Interdyscyplinarną Ekspercką Ogólnopolską Konferencję Naukową „Oblicza dyskryminacji i środki jej przeciwdziałania”, która odbędzie się w ramach III Dni Antydyskryminacji dnia 2 kwietnia 2019 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ( sala Lubrańskiego, Collegium Minus ul. Henryka Wieniawskiego 1).

Konferencja „Oblicza dyskryminacji i środki jej przeciwdziałania” to wydarzenie o charakterze ogólnopolskim, interdyscyplinarnym i eksperckim- do udziału w niej zaprosiliśmy specjalistów, którzy zajmują się problematyką dyskryminacji na wielu płaszczyznach. Najbardziej istotnymi założeniami konferencji są: stworzenie pola do merytorycznej dyskusji, wspólna refleksja nad wielopostaciowością form dyskryminacji, a także próba poszukania rozwiązań problemów, które z niej wynikają. Celem przyświecającym organizatorom jest zbadanie, w jaki sposób można zapobiegać dyskryminacji ze względu na m.in. płeć, wyznanie, pochodzenie etniczne, narodowość, rasę, wiek, niepełnosprawność, status materialny czy orientację seksualną. Kwestie te zostaną poruszone przez ekspertów z różnych dziedzin tak, aby spojrzeć na problematykę wykluczeń i nierówności społecznych z możliwie najszerszej perspektywy. Organizatorzy przewidują pięć paneli dyskusyjnych podzielonych na następujące grupy tematyczne: panel prawny; socjalno-antropologiczno-kulturowy; instytucjonalny; technologiczny oraz artystyczny.

Udział bierny jest darmowy i nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Istnieje możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego udział bierny. W tym celu prosimy o wysłanie informacji na adres mailowy.

W razie wszelkich pytań odnośnie Konferencji prosimy o kontakt drogą mailową na adres konferencja.da@gmail.com

Wydarzenie na Facebooku