20 lipca 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 2 kwietnia Warszawa – Europa – nasza czy obca? Wykład Marcina Matczaka

2 kwietnia Warszawa – Europa – nasza czy obca? Wykład Marcina Matczaka

0
 2 kwietnia Warszawa – Europa – nasza czy obca? Wykład Marcina Matczaka
Województwomazowieckie
2 kwietnia Warszawa - Europa – nasza czy obca? Wykład Marcina Matczaka
Gdzie?
Auditorium Maximum UW
Krakowskie Przedmieście 26/28
Warszawa
Kiedy? 2 kwietnia 2019 15:00 -17:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Europa – nasza czy obca? Wykład Marcina Matczaka.

Szanowni Państwo,

rok 2019 obfituje w szereg ważnych wydarzeń, wobec których nie możemy być obojętnymi. Dotyczy to także naszej aktywności obywatelskiej, w tym także aktywności młodzieży, która po raz pierwszy w życiu będzie mogła wziąć udział w kolejnych wyborach.

Stowarzyszenie Europejska Demokracja – Nadzieja i Otwartość (SEDNO) od 2017 roku, w ramach realizacji swoich zadań statutowych, organizuje wykłady dla młodzieży licealnej w zakresie podstaw demokratycznego państwa prawa, praworządności, roli samorządu lokalnego, prawa wyborczego i konstytucyjnego, a także ustrojowych uwarunkowań poziomu życia społecznego.

Wykłady takie odbywały się już: w Warszawie – z udziałem prof. Marcina Matczaka, prof. Leszka Balcerowicza i sędziego Jerzego Stępnia, we Wrocławiu – dr. Ryszarda Balickiego, a w Gdańsku – dr. Tomasza Snarskiego.

Zbliża się termin wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja 2019 roku. Rozumiejąc jak istotne znaczenie ma ich wynik dla przyszłości Unii Europejskiej i pozycji Polski w jej strukturach, Stowarzyszenie Europejska Demokracja - Nadzieja i Otwartość organizuje, przede wszystkim dla uczniów szkół licealnych, wykład który poprowadzi dr. hab. Marcin Matczak prof. UW, zatytułowany:

Europa - nasza czy obca?

Odbędzie się on 2 kwietnia 2019 o godzinie 15.00, w auli Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Zapraszamy na ten wykład także Państwa. Jesteśmy przekonani, że jego walory edukacyjne będą przydatne także dla nas.

Marcin Matczak – radca prawny, dr hab. nauk prawnych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji UW, jest członkiem wielu stowarzyszeń i organizacji, w tym między innymi: Zespołu Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego, Stowarzyszenia im. Zbigniewa Hołdy, Rady Programowej Archiwum im. Wiktora Osiatyńskiego oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Autor ponad pięćdziesięciu polskich i zagranicznych prac naukowych z zakresu prawa i administracji. W 2017 roku otrzymał nagrodę im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego.

Interesująca i aktualna tematyka wykładu oraz wiedza prof. Marcina Matczaka, stanowią gwarancję poziomu tego wydarzenia. Zachęcamy gorąco do skorzystania z naszego zaproszenia.

Wydarzenie na Facebooku