20 września 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 22 czerwca – II Marsz Równości w Rzeszowie!

22 czerwca – II Marsz Równości w Rzeszowie!

0
 22 czerwca – II Marsz Równości w Rzeszowie!
Województwopodkarpackie
22 czerwca - II Marsz Równości w Rzeszowie!
Gdzie?

Rzeszów
Kiedy? 22 czerwca 2019 Cały dzień

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Z radością informujemy, że drugi Marsz Równości w Rzeszowie odbędzie się w sobotę 22 czerwca 2019!

Hasło marszu brzmi "Ze wszystkimi jest nam po drodze".

Startujemy o 14 z Mostu Narutowicza (tęczowy most). Tak, jak w poprzednim roku, przy organizacji będziemy współpracować z Queerowy Maj / Marsz Równości w Krakowie oraz Fundacja Równość.org.pl.

Motywami przewodnimi Marszu będą trudny szkolny okres oraz coming-out. Tym tematom poświęcimy przemówienia oraz artykuły w naszej elektronicznej gazetce marszowej.

Rzeszowski marsz bezpośrednio zainspirował organizatorów i organizatorki z Lublina i Zielonej Góry do organizacji marszów równości w ich miastach. Kolejne debiutujące miasta podążą za nami w tym roku.

Rolę Rzeszowa w łańcuchu marszów równości dostrzegł portal Queer.pl, który przyznał mu nagrodę NAJ2018 w kategorii "Wydarzenie".

Wchodzimy w trudny, naznaczony gdańską tragedią, rok z podwójną kampanią wyborczą, której wynik zdecyduje o naszej sytuacji w czasie wykraczającym poza najbliższą kadencję. Stawka u walczących o swoją osobistą przyszłość polityków jest ogromna, więc spodziewamy się ataków ze strony kandydujących "obrońców moralności" oraz nacisków ze strony części prounijnej opozycji, która chciałaby wyciszyć na czas kampanii niewygodne pytania na tematy LGBTQ. Liczymy się z tym, że u nich wyborcze emocje odsłonią pokłady podskórnej homofobii - ledwo skrywanej pod partyjnymi przekazami.

Ale my oczywiście przejdziemy i przypomnimy politykom, że to oni są dla nas, a nie my dla nich.

Politycy sami z siebie nie zrobią dla nas nic. To my musimy przekonywać ich wyborców do naszych postulatów oraz naciskać ich przedstawicieli na ich realizację.

W Warszawie Parada przez kilkanaście lat wychodziła społeczny klimat, w którym zapowiedzi wyznaczenia geja na wiceprezydenta, podpisanie samorządowej karty LGBTQ oraz objęcie Parady patronatem już nie powodują wyborczej porażki.

To pora na to, żeby głos naszej społeczności po raz pierwszy wybrzmiał donośnie także na marszach we wszystkich pozostałych województwach. I zmieniał Polskę - niezależnie od tego, która formacja polityczna sprawuje władzę.

Wydarzenie na Facebooku