21 września 2019

Strona główna Najbliższe wydarzenia Spotkania 23 września- Wrocław. Wrocławska kafejka prawna: Igor Tuleya

23 września- Wrocław. Wrocławska kafejka prawna: Igor Tuleya

0
 23 września- Wrocław. Wrocławska kafejka prawna: Igor Tuleya
Województwodolnośląskie
23 września- Wrocław. Wrocławska kafejka prawna: Igor Tuleya
Gdzie?
ALYKI Nasza Restauracja
Powstańców Śląskich 95
Wrocław
Polska
Kiedy? 23 września 2019 18:00 -22:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Gościem Wrocławskiej Kafejki Prawnej będzie Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, laureat Honorowej Odznaki Iustitii. Znany z odważnych orzeczeń, wydawanych zgodnie z prawem i sumieniem, bez względu na oczekiwania jakiejkolwiek grupy politycznej (m. in. sprawa głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu, pytanie prejudycjalne do TSUE).
Wypowiada się w przestrzeni publicznej przybliżając znaczenie w państwie prawa niezależnych sądów i poszanowania wartości konstytucyjnych.
Wielokrotnie brał udział w demonstracjach w obronie niezależności sądów i niezawisłości sędziów oraz poszanowania konstytucyjnego porządku prawnego.

Kafejka prawna to nieformalna okazja by spotkać się z sędzią i zadać wszelkie nurtujące Państwa pytania. Podczas spotkania będą Państwo mogli dowiedzieć się między innymi jak wygląda praca sędziego poza salą rozpraw, kiedy warto szukać pomocy w sądzie i czy można sąd zastąpić, znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego postępowania sądowe trwają tak długo i czy sprawy mogłyby toczyć się szybciej, co można byłoby zmienić w sądach dla stron i w pracy sędziów, dlaczego do tej pory to się nie udało, w jaki sposób zmiany w prawie w ostatnich latach wpłynęły na prace sądów i zapytać o wszystkie inne interesujące Państwa zagadnienia dotyczące sądów.

---------------------------------------------
Z uwagi na ogromne zainteresowanie wydarzeniem prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres emailowy wroclawskakafejkaprawna@gmail.com

Nie chcemy aby ktoś z Państwa się nie zmieścił a sali w Alykach nie powiększymy. Miejsc siedzących jest około 60. Dodatkowo 25 osób może napić się kawy z naszym gościem, jednak część z nich będzie stała (decyduje o tym chwila Państwa przybycia do Kafejki).

Aby zarezerwować sobie miejsce, każda zainteresowana osoba powinna wysłać do nas odrębną wiadomość. Decydować będzie kolejność Państwa zgłoszeń. Każdemu z Państwa odpowiemy i potwierdzimy numer rezerwacji.

Wydarzenie Facebook