24 listopada Warszawa – Koncert 100 na 100!

  Koncert 100 na 100!
  fot. Katarzyna Pierzchała, edycja Małgorzata Szutowicz
  polecamy
  Województwomazowieckie
  24 listopada Warszawa - Koncert 100 na 100!
  Gdzie?
  Pomnik Kopernika Warszawa
  Nowy Świat 72
  Warszawa
  Polska
  Kiedy? 24 listopada 2018 13:00 -15:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Sto lat temu, 28 listopada 1918 roku, Polki jako jedne z pierwszych kobiet w Europie wywalczyły prawa wyborcze. Pragniemy w sposób szczególny uczcić tę wyjątkową rocznicę, organizując wielki koncert charytatywny!

  Odbędzie się on w sobotę, 24 listopada 2018 roku, na placu Konstytucji w Warszawie. Koncert zostanie poprzedzony szczególną aukcją internetową, na której zlicytowane zostaną różne przedmioty i fanty podarowane przez aktorki, pisarki, sportsmenki, malarki, fotografki i działaczki społeczne. Specjalne dary zostaną zlicytowane podczas koncertu. Uzbierajmy 100 tysięcy na 100 lat praw wyborczych kobiet! Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na pomoc dla kobiet, których prawa są łamane, a w szczególności kobiet doświadczających różnych form przemocy.

  Zachęcamy wszystkich do śledzenia wydarzenia 100/100. Będziemy w nim informować na bieżąco, jakie artystki i artyści zechcą wspomóc nas swoimi głosami i zaśpiewają dla Polek z okazji tej wyjątkowej rocznicy, a także będziemy uchylać rąbka tajemnicy i przedstawimy niektóre fanty, które będzie można wylicytować na aukcji.

  W przygotowanie wydarzenia włączyły się: Warszawski Strajk Kobiet, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem, Fundacja Centrum Praw Kobiet.

  Wydarzenie na Facebook

   Polub nas na Facebooku