20 października 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 25 maja Gdańsk – V Trójmiejski Marsz Równości

25 maja Gdańsk – V Trójmiejski Marsz Równości

0
 25 maja Gdańsk – V Trójmiejski Marsz Równości
Województwopomorskie
25 maja Gdańsk - V Trójmiejski Marsz Równości
Gdzie?
Gdańsk
Gdańsk
Kiedy? 25 maja 2019 15:00 -18:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

V Trójmiejski Marsz Równości.

Już po raz piąty, jako Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado, organizujemy w maju 2019 r. Trójmiejskie Dni Równości zakończone Trójmiejskim Marszem Równości.
Będzie to wielkie święto miłości, wolności, demokracji i solidarności!

“Miłość może tylko łączyć" - hasło tegorocznego Marszu - to słowa, którymi Paweł Adamowicz otworzył Trójmiejski Marsz Równości w 2017 roku.

Wezwanie, któremu trudno się oprzeć, trafnie opisuje drogę Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Prezydent Adamowicz wprowadzał do dyskursu publicznego niepopularne tematy. Ostatnio - pomoc uchodźcom, integrację imigrantów, prawa osób LGBT+. Cała działalność Prezydenta Adamowicza to ciągłe przekraczanie granic niemożliwego - wyznaczanie nowych, pozornie nieosiągalnych celów oraz podejmowanie działań zmierzających do osiągania ich.
Paweł Adamowicz, dochowując wierności swoim przekonaniom i wartościom, zmieniał poglądy pod wpływem doświadczeń i spotkań z ludźmi. Poszerzał w ten sposób przestrzeń wolności, równości i solidarności.

Zastanawiając się co było źródłem inspiracji i siły Prezydenta oraz niezwykłej skuteczności, dostrzegamy punkt wspólny wszystkich Jego działań. Miłość do ludzi. Wszystkich ludzi, niezależnie od dzielących ich różnic.

Pan Prezydent tym razem z nami w Marszu nie pójdzie. Jednak Jego Słowa i Dzieła towarzyszą nam cały czas i będą też z nami 25 maja 2019 r.

Bądź z Nami 25 maja!
Przyjdź na Marsz!

#marsz3miasto

Wydarzenie na Facebooku