25 maja Gdańsk – V Trójmiejski Marsz Równości

  polecamy
  Województwopomorskie
  25 maja Gdańsk - V Trójmiejski Marsz Równości
  Gdzie?
  Gdańsk
  Gdańsk
  Kiedy? 25 maja 2019 15:00 -18:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  V Trójmiejski Marsz Równości.

  Już po raz piąty, jako Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado, organizujemy w maju 2019 r. Trójmiejskie Dni Równości zakończone Trójmiejskim Marszem Równości.
  Będzie to wielkie święto miłości, wolności, demokracji i solidarności!

  “Miłość może tylko łączyć" - hasło tegorocznego Marszu - to słowa, którymi Paweł Adamowicz otworzył Trójmiejski Marsz Równości w 2017 roku.

  Wezwanie, któremu trudno się oprzeć, trafnie opisuje drogę Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

  Prezydent Adamowicz wprowadzał do dyskursu publicznego niepopularne tematy. Ostatnio - pomoc uchodźcom, integrację imigrantów, prawa osób LGBT+. Cała działalność Prezydenta Adamowicza to ciągłe przekraczanie granic niemożliwego - wyznaczanie nowych, pozornie nieosiągalnych celów oraz podejmowanie działań zmierzających do osiągania ich.
  Paweł Adamowicz, dochowując wierności swoim przekonaniom i wartościom, zmieniał poglądy pod wpływem doświadczeń i spotkań z ludźmi. Poszerzał w ten sposób przestrzeń wolności, równości i solidarności.

  Zastanawiając się co było źródłem inspiracji i siły Prezydenta oraz niezwykłej skuteczności, dostrzegamy punkt wspólny wszystkich Jego działań. Miłość do ludzi. Wszystkich ludzi, niezależnie od dzielących ich różnic.

  Pan Prezydent tym razem z nami w Marszu nie pójdzie. Jednak Jego Słowa i Dzieła towarzyszą nam cały czas i będą też z nami 25 maja 2019 r.

  Bądź z Nami 25 maja!
  Przyjdź na Marsz!

  #marsz3miasto

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku