25 maja Podkowa Leśna – Anatomia fake newsów w nauce

  polecamy
  Województwomazowieckie
  25 maja Podkowa Leśna - Anatomia fake newsów w nauce
  Gdzie?
  Pracownia Podkowa - Podkowa Leśna
  Brwinowska 8 lok 1
  Podkowa Leśna
  Kiedy? 25 maja 2019 16:00 -18:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Anatomia fake newsów w nauce.

  Klimat się ociepla czy ochładza? Szczepionki chronią czy szkodzą? Lewoskrętna witamina C: prawda czy fałsz? Wykorzystujemy 10% mózgu: czy aby na pewno? Czy chemitrails to celowe trucie?

  W zalewie informacji, które do nas docierają, są te, na których można polegać i takie, które mogą wprowadzić w błąd.

  Fake newsy są wszechobecne, również w nauce. Rozprzestrzeniają się szybciej niż prawdziwe informacje.

  Jak odróżnić je od faktów? Kto je wpuszcza do internetu i jaka intencja nim kieruje?

  Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie podczas wykładu Oli i Piotra Stanisławskich z bloga crazynauka.pl, o których poniżej.

  Prowadzący:

  Aleksandra i Piotr Stanisławscy: małżeństwo, które od ponad dekady pisze o nauce. Blogerzy z zamiłowania, dziennikarze naukowi z powołania.

  Twórcy bloga CrazyNauka.pl. Doświadczenie wynieśli m.in. z "Gazety Wyborczej", "Rzeczpospolitej", "Przekroju", "Focusa", "Newsweeka", "Wiedzy i Życia". Prowadzą autorską audycję "Homo Science" w radiu TOK FM Publikują m.in. w "Gazecie Wyborczej", Gazeta.pl i WP.pl. Są zapraszani jako eksperci m.in. do TVN, TVP, Polsatu oraz do Polskiego Radia.

  O sobie piszą tak:

  Ola
  Uwielbiam antropologię ewolucyjną, Puszczę Białowieską i kosmos. Tropię polskie wynalazki, śledzę zmiany klimatu. Z zacięciem przyrodnika wymyślam i organizuję nasze Crazy Wyprawy, podczas których wyszukuję naukowe perełki w najmniej spodziewanych zakątkach Polski i Europy. Niektóre z moich podróży odbywam w wyobraźni - jak na przykład te w odległe rejony Układu Słonecznego. Ale to doprawdy żadna przeszkoda.

  Piotr
  Nigdy nie znudzi mi się pisanie o technologiach i kosmosie, a robię to już od dobrych kilkunastu lat. Bronię naukowych przyczółków, z dziką rozkoszą rozprawiam się z pseudonaukowymi mitami i fake newsami. Kręcę filmy i chętnie eksperymentuję przed kamerą. W rzadkich wolnych chwilach uczę informatyki i przyrody w szkole podstawowej. Gdyby istniała możliwość bilokacji, byłbym pierwszym, który skorzystałby z niej.

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku