Strona główna Archiwum wydarzeń 26 listopada Gdańsk – Spotkanie z Tomaszem Sekielski

26 listopada Gdańsk – Spotkanie z Tomaszem Sekielski

0
 26 listopada Gdańsk – Spotkanie z Tomaszem Sekielski
Województwopomorskie
26 listopada Gdańsk - Spotkanie z Tomaszem Sekielski
Gdzie?
Dwór Artusa
Długi Targ 43
Gdańsk
Kiedy? 26 listopada 2019 18:30 -20:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Tomasz Sekielski – spotkanie.

Tomasz Sekielski to dziennikarz radiowy i telewizyjny, który będzie kolejnym gościem spotkań w czasie tegorocznego Artus Festivalu. Dziennikarz dał się poznać jako śledczy oraz demaskator, zajmujący się tematami trudnymi i często kontrowersyjnymi, również o charakterze politycznym.

Tomasz Sekielski jest twórcą filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych a także autorem książek. Lista redakcji, z którymi współpracował jest imponująca: TVN, TVN24 i TVP1 TVP Info, Wprost, Nowej TV, Wirtualnej Polski i Onetu. Stworzył takie programy jak „Teraz My!", „Czarno na białym", czy „Po prostu". W swoich filmach dokumentalnych opowiadał m.in. o morderstwie Litwinienki, kartelach narkotykowych w Meksyku, problemach żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozach dla uchodźców (Calais) czy terroryzmie. Relacjonował przebieg wojny w Kosowie, był sprawozdawcą z zatonięcia rosyjskiego okrętu Kursk, relacjonował działanie komisji śledczej w sprawie tzw. „afery Rywina”.

W 2019 roku ukazał się dokument, którego jest współautorem opowiadający o przypadkach pedofilii w polskim Kościele, "Tylko nie mów nikomu", który w premierowy weekend wyświetlania na kanale Youtube miał prawie 7 mln odsłon.

Tomasz Sekielski urodził się w Bydgoszczy, gdzie zaczął swoją przygodę z radiem Vox. Był laureatem nagrody Dziennikarz roku Grand Press 2006, laureatem Telekamer 2007 i 2008 roku wraz z Andrzejem Morozowskim. W 2010 roku otrzymał statuetkę ProwokaTOR w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie.

Wydarzenie na Facebooku