22 lipca 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 27 kwietnia Warszawa – Wiosenny Marsz Klimatyczny – drugi protest Earth Strike Warszawa

27 kwietnia Warszawa – Wiosenny Marsz Klimatyczny – drugi protest Earth Strike Warszawa

0
 27 kwietnia Warszawa – Wiosenny Marsz Klimatyczny – drugi protest Earth Strike Warszawa
Województwomazowieckie
27 kwietnia Warszawa - Wiosenny Marsz Klimatyczny – drugi protest Earth Strike Warszawa
Gdzie?
Plac Zamkowy
pl. Zamkowy
Warszawa
Polska
Kiedy? 27 kwietnia 2019 13:30 -16:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Wiosenny Marsz Klimatyczny – drugi protest Earth Strike Warszawa.

Zapraszamy na Wiosenny Marsz Klimatyczny, czyli drugi protest Strajk dla Ziemi - Earth Strike Warszawa!

Nie zwiedzie nas ładna pogoda, nie rozleniwi nas wiosenne słońce. 27 kwietnia wychodzimy pełni energii, by krzyczeć “dość!”. Dość destrukcji klimatu Ziemi! Dość niszczenia ostatnich ostoi dzikiej przyrody! Dość wyzysku biednych przez bogatych! Dość wywoływania wojen klimatycznych i zmuszania ludzi do ucieczki ze swoich domów! Wyzwólmy w sobie słuszny gniew. Przyjdźmy licznie. Przebierzmy się za zwierzęta i symbolicznie przemówmy również w ich imieniu: dość!

Idziemy pod Sejm. Szczegóły trasy już wkrótce!

Po marszu zapraszamy na Osiedle Jazdów na Akademię klimatyczną Strajku dla Ziemi – szczegóły już wkrótce!

Dlaczego protestujemy?

Badania naukowe prowadzone na całym świecie udowodniły ponad wszelką wątpliwość, że klimat na naszej planecie zmienia się i to działalność człowieka jest podstawową przyczyną tych zmian. Skutki są widoczne w globalnych pomiarach wzrastającej coraz szybciej temperatury Ziemi i zwiększeniu częstotliwości gwałtownych zjawisk pogodowych. Prestiżowe organizacje naukowe zrzeszające naukowców badających klimat alarmują, że opublikowane dotychczas prace i analizy pokazują konieczność natychmiastowego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, w szczególności CO2 (dwutlenku węgla). Jeśli nie podejmiemy działań teraz, nie tylko zaakceptujemy widoczne już dziś zmiany, ale także doprowadzimy do katastrofy klimatycznej, która dotknie każdego człowieka i każde zwierzę na naszej planecie.

Nasze żądania:

• Pilne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych zgodnie z wytycznymi raportu IPCC oraz praca nad dalszą redukcją emisji. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 50% do 2030 roku i zero emisji netto do 2050 roku.
• Jak najszybsze przejście na bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródła energii.
• Sprawiedliwa transformacja.
• Zaprzestanie niszczenia lasów deszczowych i innych siedlisk dzikiej przyrody.
• Przygotowanie rolnictwa do zmian klimatu oraz ograniczenie hodowli przemysłowej zwierząt.
• Zawarcie międzynarodowych umów mających na celu rozliczenie korporacji i rządów z wytwarzania gazów cieplarnianych i niszczenia ekosystemów.

Ruch Earth Strike stworzył plan działania na 2019 rok, obejmujący cztery główne wydarzenia na całym świecie. Puntem kulminacyjnym ma być strajk generalny 27 września!

Nasz dalszy plan:

27 kwietnia 2019 – protest, który odbędzie się w weekend po Dniu Ziemi, aby symbolizować półmetek do Strajku dla Ziemi. Organizatorzy i protestujący wykorzystają okres przed majówką i Świętem Pracy, aby zacieśnić więzi z lokalnymi związkami zawodowymi, które będą integralną częścią procesu zbierania jeszcze większego poparcia dla strajku.

okolice 1 sierpnia 2019 – ostateczny protest przed Strajkiem, który odbędzie się w Dzień Długu Ekologicznego – dzień, w którym na dany rok pobierzemy z Ziemi więcej zasobów, niż zdoła ona wytworzyć. To kolejny protest przed strajkiem, który ma służyć jako ostatni dzwonek dla tych, którzy jeszcze się nie przyłączyli.

27 września 2019 – Strajk dla Ziemi! Strajk generalny w celu ratowania planety.

Strajk dla Ziemi - Earthstrike PL / Earth Strike to międzynarodowy ruch obywatelski wywierający nacisk na rządy i korporacje w celu podjęcia natychmiastowych działań zapobiegających zmianom klimatu. Działamy poprzez organizowanie protestów i strajków pracowniczych oraz innych wydarzeń publicznych. W tym roku protestowaliśmy 15 stycznia (lub 15 lutego). Oprócz wydarzenia kwietniowego planujemy jeszcze jeden protest w okolicach 1 sierpnia oraz strajk generalny 27 września. Wydarzenia „Strajku dla Ziemi” odbywają się w wielu miastach w Polsce i na całym świecie. Współpracujemy z innymi ruchami obywatelskimi. Tworzymy sieć ruchów, organizacji i pojedynczych osób, które nie chcą doprowadzić do pogłębienia się katastrofy klimatycznej.

Wydarzenie na Facebooku