21 października 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 27 lutego cała Polska online – Szkolenie z procedur dotyczących głosowania

27 lutego cała Polska online – Szkolenie z procedur dotyczących głosowania

0
 27 lutego cała Polska online – Szkolenie z procedur dotyczących głosowania
Województwo> wydarzenie ogólnopolskie
27 lutego cała Polska online - Szkolenie z procedur dotyczących głosowania
Gdzie?
Cała Polska
Polska
Kiedy? 27 lutego 2019 Cały dzień

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Szkolenie z procedur dotyczących głosowania -online

Szkolenie z procedur dotyczących głosowania i liczenia głosów przed nadchodzącymi wyborami (3 marca Gdańsk; 26 maja Parlament Europejski; w październiku wybory, które zdecydują o wszystkim)

Szkolenie jest robione według metodologii Obserwatorium Wyborczego, ale w dość kompletny sposób omawia procedury, które obowiązują w lokalu wyborczym - a więc polecam je nie tylko obserwatorom, ale także przewodniczącym i członkom komisji wyborczych, mężom zaufania.

O ile możliwe, w czasie szkolenia należy mieć przy sobie smartfona lub tabled z Androidem oraz komputer (biurowy lub laptop). Najlepiej mieć obie rzeczy, ewentualnie jedną z nich.

Początek szkolenia (18:00-18:50), to wyjaśnienie techniczne systemu raportowania Obserwatorium Wyborczego (KoBo Toolbox). Osoby, które już to znają albo tego nie potrzebują (bo chcą być członkami komisji wyborczej, a nie obserwatorami), mogą zacząć oglądanie o 18:50.

Pozostały czas szkolenia (18:50-21:00), to procedury głosowania i liczenia głosów.

Szkolenie będzie kontynuowane następnego dnia (wydarzenie tu: https://www.facebook.com/events/1915530228557372/ ).

Transmisja video będzie na fanpage'u Obserwatorium Wyborcze: https://www.facebook.com/ObserwatoriumWyborcze/

Osoby, które chcą uczestniczyć w realu (Warszawa), proszę o kontakt. Wszystkich, którzy są w Warszawie, gorąco zachęcam do uczestnictwa w realu, to lepsze niż video w internecie.

Materiały szkoleniowe:

Używanie KoBo Toolbox (początek szkolenia): mamy podręcznik (długi, może nawet za bardzo): https://ow.org.pl/wp-content/uploads/2018/11/wprowadzanie-formularzy-new.pdf

Procedury w lokalu wyborczym: podręcznik Karola Bijosia wydany przez Fundację Batorego http://www.batory.org.pl/upload/files/Programy%20operacyjne/Masz%20Glos/ObserwujemyWybory/Poradnik%20dla%20obserwatorow%20spolecznych_%20Wybory%20samorzadowe%202018.pdf

Formularz obserwacyjny (dostępny tylko dla osób, które już sobie otworzyły konta w KoBo Toolbox):

- na przeglądarce https://enketo.f2.ow.org.pl/x/#HxNvvfiW
- w KoBo Collect skonfigurowanym tak, jak jest to opisane w podręczniku i jak będzie to wyjaśnione podczas szkolenia: formularz Gdańsk 2019