27 marca Warszawa – Dobre i złe transformacje

  polecamy
  Województwomazowieckie
  27 marca Warszawa - Dobre i złe transformacje
  Gdzie?
  siedziba Obywateli RP
  Wolska 46/48
  Warszawa
  Polska
  Kiedy? 27 marca 2019 18:30 -20:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Dobre i złe transformacje.

  30 lat temu Polska zapoczątkowała zmiany, które odmieniły Europę Środkowo-Wschodnią i doprowadziły do transformacji gospodarczej i politycznej w regionie. Kontrola państwa nad gospodarką i życiem ludzi została zastąpiona wolnym rynkiem i swobodami obywatelskimi. Przystąpienie do Unii Europejskiej potwierdziło skuteczność polskiej drogi do normalności i wytyczyło nowy cel – doścignięcie najbardziej zaawansowanych gospodarczo i demokratycznie krajów europejskich.
  Dokąd biegną dzisiaj ścieżki polskiej transformacji? O jakie szanse musimy zabiegać i jakich ryzyk powinniśmy się wystrzegać? Czy wyciągnęliśmy wnioski z przegranych wyborów w 2015 roku i jakim wyzwaniom trzeba stawić czoła w najbliższym czasie? Tym zagadnieniom poświęcimy najbliższe spotkanie z Profesorem Balcerowiczem.
  Organizatorzy serdecznie zapraszają!!! Przyjdź, posłuchaj, zapytaj.

  Wykład poprowadzi Leszek Balcerowicz, polityk, ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie; autor reform ekonomicznych w Polsce rozpoczętych po upadku komunizmu w 1989 r.; wicepremier i trzykrotny minister finansów; założyciel fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

   Polub nas na Facebooku