29 stycznia Bydgoszcz – XX Wolna Sesja Obywatelska: Obywatel w świecie mediów.

  polecamy
  Województwokujawsko-pomorskie
  29 stycznia Bydgoszcz - XX Wolna Sesja Obywatelska: Obywatel w świecie mediów.
  Gdzie?
  Ratusz Bydgoszcz
  Jezuicka 1
  Bydgoszcz
  Kiedy? 29 stycznia 2019 18:00 -20:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  XX Wolna Sesja Obywatelska: Obywatel w świecie mediów.

  Bydgoskie Forum Obywatelskie zaprasza na XX Wolną Sesję Obywatelską!
  Spotykamy się 29 stycznia, jak zwykle we wtorek, o godzinie 18.00 w Sali Sesyjnej bydgoskiego Ratusza, przy ul. Jezuickiej 1.
  WSTĘP WOLNY.

  Temat: OBYWATEL W ŚWIECIE MEDIÓW.

  Naszymi Gośćmi Specjalnymi będą: medioznawczyni, dr hab. Magdalena Mateja, Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK i redaktor naczelny Wyborcza.pl, zastępca red. naczelnego Gazety Wyborczej, Jarosław Kurski.

  Podczas większości manifestacji, pikiet i przemarszów, w jakich braliśmy udział i jakie organizowaliśmy w ostatnich trzech latach, zwykle skandowane było również hasło "Wolne media!"
  Czym jednak są owe wolne media, na czym ta wolność mediów i w mediach polega? Na wolności od reklam? Prezentowaniu różnych opinii - nawet sprzecznych, nawet nieracjonalnych lub mających na celu zmanipulowanie odbiorców? Na tym, kto jest właścicielem lub kto dane media finansuje? Na tym, kto może narzucić narrację? Czy może na osobistej niezależności - znów, do jakiego stopnia - poszczególnych dziennikarzy? Czy dziennikarzy powinna obowiązywać klauzula sumienia, a może wystarczy etyka dziennikarska? Jak zachować obiektywizm w świecie sprzecznych informacji? Jaka jest kondycja mediów dzisiaj - w Polsce i na świecie? Czy wolne media w ogóle są jeszcze do czegoś obywatelowi potrzebne, może wystarczą bezpośrednie relacje - filmiki z miejsc zdarzenia i własny, odbiorcy, osąd?

  Pytań z pewnością nie zabraknie, serdecznie zapraszamy wszystkich!

  BYDGOSKIE FORUM OBYWATELSKIE
  https://www.facebook.com/bydgoskieforumobywatelskie2017/

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku