24 sierpnia 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 3 lutego cała Polska – Światełko dla sądów

3 lutego cała Polska – Światełko dla sądów

0
 3 lutego cała Polska – Światełko dla sądów
Województwo> wydarzenie ogólnopolskie
3 lutego cała Polska - Światełko dla sądów
Gdzie?
Cała Polska
Polska
Kiedy? 3 lutego 2019 18:00 -20:30

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Trzeciego dnia każdego miesiąca spotkajmy się pod sądami.

3 lipca 2018 roku stanęliśmy wszyscy w obronie sędziów Sądu Najwyższego, których przejście w stan spoczynku dnia następnego, 4 lipca 2018, ustanowiła bezprawnie uchwalona ustawa pisowska, której przegłosowanie przez Sejm i Senat RP, a następnie podpisanie przez Andrzeja Dudę, było zamachem konstytucyjnym na trójpodział władzy w Polsce.
3 lipca 2018, my, wolni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, zadeklarowaliśmy bezwarunkową wierność Konstytucji RP, w świetle której, I Prezes Sądu Najwyższego do 30 kwietnia 2020 pozostaje pani prof. Małgorzata Gersdorf.
3 lipca 2018, w liczbie dziesiątków tysięcy obywateli w całej Polsce, zebraliśmy się pod sądami, aby opowiedzieć się za prawem i zaprotestować przeciwko demontażowi Sądu Najwyższego na drodze zwykłej ustawy.

Tak, jak było to 3 lipca 2018, każdego 3-ego dnia kolejnego miesiąca, zbierzmy się znów pod sądami w całej Polsce, aby:
1) przypomnieć całej Polsce i sędziom Sądu Najwyższego o tym, że w świetle konstytucji nadal pełnią oni swoje obowiązki a my, stojąc za Konstytucją murem i uznając jej zapisy za jedyne w zakresie sprawowania kadencji sędziów Sądu Najwyższego obowiązujące prawo Rzeczypospolitej Polskiej, nie odpuszczamy i wspieramy ich w trwaniu na stanowisku, nawet jeśli pewnego dnia będziemy musieli bronić ich własnym ciałem,
2) przypomnieć PiSowi, że podnosząc rękę na Sąd Najwyższy dokonali zamachu stanu i zamachu konstytucyjnego, z którymi my, wolni obywatele RP, nie utożsamiamy się, i którego nie uznajemy za obowiązujące prawo ustanowione na drodze zwykłej ustawy.

  • Wypowiadamy posłuszeństwo obecnej władzy gwałcącej zapisy Konstytucji RP.
    Wypowiadamy posłuszeństwo władzy, która przemocą większości miernych, ale wiernych sług jednej partii próbuje dokonać upolitycznienia Sądu Najwyższego.
  • Wypowiadamy posłuszeństwo władzy, która przysięgając na Konstytucję RP, dokonała zbrodni na honorze, przyzwoitości i 28 latach tak ciężko wywalczonej Demokracji. A wszystko to przypieczętowane słowami: "Tak mi dopomóż Bóg". Niech więc im dopomoże w dniu, kiedy niezawisłe sądy, w obronie których my, wolni obywatele RP występujemy, wydadzą na nich za ten mord wyrok. Jednego mogą być pewni. Będzie on sprawiedliwy i wydany wedle zasług przez niezawisły sąd w imieniu wolnej RP.Jeszcze Polska nie zginęła!Pomysłodawcą idei "każdego 3-ego dnia miesiąca" jest pan prof. Marcin Matczak.

Wydarzenie na Facebooku