Strona główna Archiwum wydarzeń 3 sierpnia – „Białe rękawiczki” – Wymieść demony faszystowskiego nacjonalizu

3 sierpnia – „Białe rękawiczki” – Wymieść demony faszystowskiego nacjonalizu

0
 3 sierpnia – „Białe rękawiczki” – Wymieść demony faszystowskiego nacjonalizu
Województwomazowieckie
3 sierpnia - „Białe rękawiczki” - Wymieść demony faszystowskiego nacjonalizu
Gdzie?
Plac Krasińskich
Plac Krasińskich
Warszawa
Polska
Kiedy? 3 sierpnia 2019 17:00 -18:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

1. sierpnia 2019 roku w 75. Rocznicę Powstania Warszawskiego, kolejny raz duch nacjonalizmu i faszyzmu zawisł nad Warszawą.
Nie trzeba krzyczeć, wznosić płonących rac czy nacjonalistycznych haseł, aby zachować honor, szczery patriotyzm i pamięć o mieszkańcach Warszawy i Powstańcach 1944 roku.Symbolicznie, w białych rękawiczkach i koszulkach, z białymi ściereczkami, szczotkami, w maseczkach, „odświeżymy powietrze” i oddamy dobrą energię Warszawie w miejscu, któremu szczególnie się to należy.

Zrobimy to z godnością i w milczeniu, w symboliczne 63 minuty, gdzie każda minuta naszej pracy, to symboliczny dzień walki Powstania Warszawskiego.
Pani Wanda Traczyk - Stawska ps.”Pączek” Honorowy Członek Komitetu Marszu Milczenia’44, tak skomentowała organizatorów i działania Marszu Niepodległości, tych samych, którzy 1 sierpnia skalali pl. Krasińskich "powołują się na nas i używają naszych symboli co gorsza. A ja dobrze wiem, czym kończy się nacjonalizm. To jedna z największych gróźb dla demokracji i pokoju. Jestem przekonana, że to, że stali się tacy pewni siebie i bezkarni, że to się wszystko tak rozbuchało, doprowadzi do jakiegoś dramatu. Tym bardziej, że nacjonalizm budzi się w innych krajach."

STOP DLA FASZYZMU I NACJONALIZMU.

Wydarzenie Facebook