15 października 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 30 marca Mielec – Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem

30 marca Mielec – Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem

0
 30 marca Mielec – Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem
Województwopodkarpackie
30 marca Mielec - Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem
Gdzie?
Restauracja „Dwa Mosty” - Mielec
Wolności 5
Mielec
Kiedy? 30 marca 2019 15:00 -17:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

„Artystą być to rodzaj powołania. Jak istnieje etos inteligenta niosącego kaganek oświaty, tak istnieje etos artysty, który dzieli się z widownią tym, co przeżywa, dzieli się zagadką bytu, miłości, ciekawością innego człowieka. Artystą się bywa. Kiedy uda się dotknąć najistotniejszych problemów, filozoficznego skrótu, jakiegoś wyrazu, przenikającego do kości.”

Dnia 8 grudnia 2017 r. Olgierd Łukaszewicz ustanowił fundację pod nazwą My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego.

Jestem z własnej woli, z własnego lęku o Unię i o moich wnuków, i z własnych pieniędzy, aktywistą prounijnym - mówi Olgierd Łukaszewicz, wybitny aktor i prezes ZASP w rozmowie z Robertem Walenciakiem.

„Pytam więc: kto jest zdrajcą ojczyzny? Nasi eurodeputowani? Czy ci, którzy przedkładają interes swojej partii nad interes nas jako całości? Ci, którzy chcą odgrodzić nas od Europy jakimś nowym murem, jakąś nową żelazną kurtyną? Chcą ustanowić na nowo granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej? Uzasadnione wtedy będą obawy, że odsłonimy plecy. Trochę byłem przestraszony, że się wypowiadam powyżej swoich kompetencji, ale żaden z zacnych członków rady mojej fundacji nie podważył niczego, co swoją intuicją, swoimi emocjami dostrzegłem. I chętnie przyjęli zaproszenie do fundacji, a ja raptem stałem się jej twarzą.”

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj. Rebelianty Podkarpackie zapraszają.

Wydarzenie Facebook