15 października 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 31 marca Stalowa Wola – Po co nam Unia Europejska? Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem.

31 marca Stalowa Wola – Po co nam Unia Europejska? Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem.

0
 31 marca Stalowa Wola – Po co nam Unia Europejska? Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem.
Województwopodkarpackie
31 marca Stalowa Wola - Po co nam Unia Europejska? Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem.
Gdzie?
Hotel "Stal" - Stalowa Wola
Komisji Edukacji Narodowej 4
Stalowa Wola
Kiedy? 31 marca 2019 12:00 -14:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Po co nam Unia Europejska? Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem.

„Artystą być to rodzaj powołania. Jak istnieje etos inteligenta niosącego kaganek oświaty, tak istnieje etos artysty, który dzieli się z widownią tym, co przeżywa, dzieli się zagadką bytu, miłości, ciekawością innego człowieka. Artystą się bywa. Kiedy uda się dotknąć najistotniejszych problemów, filozoficznego skrótu, jakiegoś wyrazu, przenikającego do kości.”
Dnia 8 grudnia 2017 r. Olgierd Łukaszewicz ustanowił fundację pod nazwą My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego.
Jestem z własnej woli, z własnego lęku o Unię i o moich wnuków, i z własnych pieniędzy, aktywistą prounijnym - mówi Olgierd Łukaszewicz, wybitny aktor i prezes ZASP w rozmowie z Robertem Walenciakiem.
„Pytam więc: kto jest zdrajcą ojczyzny? Nasi eurodeputowani? Czy ci, którzy przedkładają interes swojej partii nad interes nas jako całości? Ci, którzy chcą odgrodzić nas od Europy jakimś nowym murem, jakąś nową żelazną kurtyną? Chcą ustanowić na nowo granicę na Odrze i Nysie Łużyckiej? Uzasadnione wtedy będą obawy, że odsłonimy plecy. Trochę byłem przestraszony, że się wypowiadam powyżej swoich kompetencji, ale żaden z zacnych członków rady mojej fundacji nie podważył niczego, co swoją intuicją, swoimi emocjami dostrzegłem. I chętnie przyjęli zaproszenie do fundacji, a ja raptem stałem się jej twarzą.”
Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj.

Organizatorzy zapraszają.

Wydarzenie na Facebooku