31 stycznia Zielona Góra – Konferencja „Dobre praktyki edukacji na ZAchodzie integracji.

  polecamy
  Województwolubuskie
  31 stycznia Zielona Góra - Konferencja "Dobre praktyki edukacji na ZAchodzie integracji.
  Gdzie?
  Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego - Zielona Góra
  Podgórna 7
  Zielona Góra
  Kiedy? 31 stycznia 2019 13:30 -17:30

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Konferencja "Dobre praktyki edukacji na ZAchodzie integracji."

  Podobno się nie da. Podobno Kevin musi zostać sam w domu... Czyżby?

  Grupa Wspólna ZG zaprasza rodziców dzieci z niepełnosprawnością i orzeczeniami o potrzebie nauczania indywidualnego lub kształcenia specjalnego jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych, które działają na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych, oraz przedstawicieli instytucji oświatowych: Dyrektorów Szkół i Przedszkoli, Poradni Pedagogiczno-Psychologicznych, Kuratorium Oświaty, Wydziału Oświaty, oraz organu prowadzącego tj. Urzędu Miasta Zielona Góra.

  Nasza konferencja to spotkanie na temat dostępności do edukacji dzieci niepełnosprawnych i utrudnień z tym związanych – próby odpowiedzi czy są wynikiem częściowo zmiany przepisów w prawie edukacyjnym ale też ich złej interpretacji, braku dobrej woli, czy stosunku do edukacji włączającej osób zawiadujących instytucjami oświatowymi?

  Celem wydarzenia jest promowanie prekursorskich rozwiązań jakie jako jedyna w Zielonej Górze wprowadziła Szkoła ZE nr 4. Skupiając się na konstruktywnych działaniach pragniemy aby "Dobre praktyki..." stały się wydarzeniem oświatowo - społecznym, by nie tylko Zielona Góra ale całe lubuskie na zachodzie Polski stały się "wschodem" integracji.

  Merytorycznego wsparcia konferencji udzieli Pani Prof. Zdzisława Janiszewska – Nieścioruk z Uniwersytetu Zielonogórskiego, która jest specjalistką w zakresie integracji osób chorych i niepełnosprawnych i przedstawi stanowiska współczesnej pedagogiki i psychologii na temat potrzeby edukacji włączającej.

  Konferencję poprowadzi gość specjalny - Pani Agata Diduszko-Zyglewska, dziennikarka, działaczka społeczna, radna Warszawy.

  #KewinNieSamwDomu! #PrzeciwkoIzolacjiwEdukacji!

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku