Strona główna Archiwum wydarzeń 4 marca Gorzów Wielkopolski – 7. Sądownica Gorzowska

4 marca Gorzów Wielkopolski – 7. Sądownica Gorzowska

0
 4 marca Gorzów Wielkopolski – 7. Sądownica Gorzowska
Województwolubuskie
4 marca Gorzów Wielkopolski - 7. Sądownica Gorzowska
Gdzie?
Sąd Okręgowy, Gorzów Wielkopolski
Mieszka I 33
Gorzów Wielkopolski
Kiedy? 4 marca 2019 19:00 -20:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

7. Sądownica Gorzowska

Powrót sędziów SN i NSA do orzekania nie oznacza, że nieaktualne stają się inne zastrzeżenia dotyczące m.in. Izby Dyscyplinarnej czy składu Krajowej Rady Sądownictwa i Trybunału Konstytucyjnego oraz samego sposobu działania. Mamy do czynienia z bałaganem prawnym oraz bylejakością stanowienia prawa.

Pozostają kwestie: przyjęcia ślubowania od trzech sędziów i usunięcie sędziów- dublerów w Trybunale Konstytucyjnym oraz ponowny wybór 15 sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa nie przez posłów, ale przez zgromadzenia sędziów. To są ewidentne naruszenia Konstytucji RP.

Dlatego 19 marca 2019 r. przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu odbyć się ma rozprawa w sprawie pytań prejudycjalnych Sądu Najwyższego dotyczących m.in. zdolności Krajowej Rady Sądownictwa do wykonywania konstytucyjnego zadania stania na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
Tak więc, EUROPO NIE ODPUSZCZAJ!

Po raz kolejny stawmy się w poniedziałek 4 marca 2019 r., o godz. 19.00, pod gorzowskim Sądem Okręgowym, na 7. Sądownicy Gorzowskiej, ul. Mieszka I, by domagać się przywrócenia praworządności w Polsce.

Wydarzenie na Facebooka