5 kwietnia – Spotkanie z prof. Marcinem Matczakiem

  matczak
  polecamy
  Województwolubelskie
  5 kwietnia - Spotkanie z prof. Marcinem Matczakiem
  Gdzie?
  Teatr Stary w Lublinie
  Jezuicka 18
  Lublin
  Kiedy? 5 kwietnia 2019 17:00 -19:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Spotkanie z prof. Marcinem Matczakiem.

  Klub "Tygodnika Powszechnego" w Lublinie zaprasza na rozmowę z prof. Marcinem Matczakiem na temat:

  EUROPA W POLSCE, POLSKA W EUROPIE - OBYWATEL WOBEC ZMIAN W POLSKIM WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI

  Zmiany wprowadzane od ponad trzech lat w polskim wymiarze sprawiedliwości wywołują wiele pytań i wątpliwości o charakterze prawnym, politycznym, socjologicznym i społecznym. Na niektóre z nich odpowiedzi są dość precyzyjnie formułowane przez ekspertów, ale wiele z nich ciągle pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi.

  Szczególnie istotna wydaje się próba zrozumienia przyczyn, dla których zakwestionowanie w Polsce trójpodziału władz dokonuje się z dość dużym i ciągle utrzymującym się poparciem społecznym. Istotne jest również wskazanie widocznych i przewidywanych skutków wprowadzanych zmian, zarówno dla funkcjonowania państwa prawa, jak i dla obywatela, który wobec wymiaru sprawiedliwości może mieć pozycję słabszą lub silniejszą. Największym problemem pozostaje jednak znalezienie odpowiedzi na pytanie, co można i należy zrobić, żeby zapobiec potencjalnym negatywnym skutkom już wprowadzonych zmian, oraz jakie „bezpieczniki” wprowadzić do systemu prawnego, żeby zakwestionowanie trójpodziału władz nie było możliwe w przyszłości.

  Rozmowę poprowadzi mec. Krzysztof Sokołowski.

  Na spotkaniu można będzie kupić książki prof. M. Matczaka, w tym ostatnią - "Imperium tekstu", wydaną przez Wydawnictwo SCHOLAR.

  Organizatorzy zapraszają

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku