Strona główna Archiwum wydarzeń 6 kwietnia – Tu się uczy, nie heiluje – nie dla nacjonalizmu na UW

6 kwietnia – Tu się uczy, nie heiluje – nie dla nacjonalizmu na UW

0
 6 kwietnia – Tu się uczy, nie heiluje – nie dla nacjonalizmu na UW
Województwomazowieckie
6 kwietnia - Tu się uczy, nie heiluje – nie dla nacjonalizmu na UW
Gdzie?
Uniwersytet Warszawski
Krakowskie Przedmieście 26/28
Warszawa
Polska
Kiedy? 6 kwietnia 2019 14:30 -16:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Uczelnie publiczne chętnie zapewniają o swojej apolityczności, o zainteresowaniu jedynie czystą debatą akademicką. Nie odstrasza to jednak środowisk prawicowych, które pod płaszczem walki z "lewicową indoktrynacją" próbują zastraszać mniejszości, w tym otaczających nas ludzi o innym kolorze skóry, wyznaniu (lub braku wyznania), czy orientacji seksualnej. W ciągu ostatnich kilku lat coraz głośniej mówi się o przypadkach pobić i wszelkich ataków zarówno na przedstawicieli i przedstawicielki wymienionych mniejszości, jak i osoby na codzień dbające o ich komfort i bezpieczeństwo. Przerwanie projekcji filmu o prawach osób LGBT+, rozdawanie homofobicznych ulotek i wlepek przed bramą kampusu, roznoszenie po całej uczelni materiałów gloryfikujących wprowadzenie gett ławkowych i chwalących dążenie do ograniczenia liczby studentów i studentek z zagranicy - to tylko niektóre wybryki radykalnej prawicy.

Już w najbliższą sobotę przed Pałacem Kazimierzowskim, czyli w samym centrum kampusu głównego Uniwersytetu Warszawskiego, zbierze się zapewne pierwsza od prawie stu lat demonstracja środowisk prawicowych.

Chcemy uczelni, na której każdy będzie się czuł bezpiecznie, niezależnie od tego skąd pochodzi i jakie są jego/jej cechy osobiste.
Sprzeciwiamy się działaniom organizacji które coraz częściej i bezczelniej sieją mowę nienawiści i nawołują do nagonek na wszystkich, których uważają za "innych", "zboczonych".

Na każdej szanowanej uczelni w Europie i na świecie jest całkiem sporo kierunków, na których dzieła Marksa są zwykłymi lekturami, podlegającymi dyskusji na podobnej zasadzie, jak wszystkie inne lektury. Środowiska prawicowe spotkają się w sobotę na kampusie po to, by zastraszać i antagonizować.

Nie dajmy się! Spotkajmy się pod bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego i sprzeciwmy się wspólnie ksenofobicznej propagandzie - nim będzie za późno. Swoją obecność i przemowy zapowiedzieli już przedstawiciele kadry akademickiej.
Niech środowiska siejące nienawiść usłyszą bardzo wyraźnie: TU SIĘ UCZY, NIE HAILUJE!

 

Wydarzenie Facebook