7 grudnia Warszawa – Dlaczego PiS wygrał w 2015 roku i czy ma szansę wygrać następne wybory?

konwersatorium 7.12.2017 - Dlaczego pis wygrał w 2015 roku i czy ma szansę wygrać następne wybory
Województwomazowieckie
7 grudnia Warszawa – Dlaczego PiS wygrał w 2015 roku i czy ma szansę wygrać następne wybory?
Gdzie?
Pałac Kultury i Nauki, Collegium Civitas, XII piętro, aula A
pl. Defilad 1
Warszawa
Polska
Kiedy? 7 grudnia 2017 18:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Konwersatorium im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zaprasza na debatę publiczną.

Mimo wysokiej temperatury politycznego sporu w Sejmie jak i w całym społeczeństwie, nie toczy się na forum publicznym debata w klasycznym jej rozumieniu. Oponenci nie spotykają się w celu przedstawienia swoich racji przy użyciu jednoznacznego języka. W Polsce, od dłuższego czasu, miejsce dialogu zajęły - oddzielnie wygłaszane, a często wykrzyczane - monologi. I nawet te same słowa dla jednych mają inne niż dla drugich znaczenie.

W takiej atmosferze próba podjęcia, choćby w minimalnej skali, debaty publicznej jest przedsięwzięciem wysokiego ryzyka. Konwersatorium Andrzeja Frycza Modrzewskiego podejmuje je w przeświadczeniu, że nawet najgłębsze podziały polityczne nie powinny wykluczać racjonalizowania sporu. Dyskusja panelowa stwarza ku temu dobrą okazję, gdyż z definicji służy intelektualnej konfrontacji przeciwstawnych poglądów. Obóz zwolenników „dobrej zmiany” będą w niej reprezentować: Wojciech Myślecki, ekspert należący do kręgu nieformalnych doradców wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz Józef Orzeł, założyciel i prezes klubu Ronina, od lat związany z Prawem i Sprawiedliwością.

Stanowisko krytyczne wobec rządzącej koalicji zajmą, każdy we własnym imieniu: Wiesław Władyka, wieloletni publicysta tygodnika Polityka oraz Andrzej Kostarczyk, wydawca, uczestnik Konwersatorium Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Dyskusję moderował będzie Jan Rey, członek Sekcji Programowej KOD-u.

Czy będzie to pierwsza, a zarazem ostatnia, próba podjęcia w gościnnych progach Collegium Civitas dyskusji poświęconej tej budzącej wiele emocji tematyce, będzie się można przekonać 7 grudnia.

    Polub nas na Facebooku