7 grudnia Wrocław – Przemoc domowa, przemoc państwa – pokaz filmu i dyskusja

Województwodolnośląskie
7 grudnia Wrocław - Przemoc domowa, przemoc państwa - pokaz filmu i dyskusja
Gdzie?
Fundacja Centrum Praw Kobiet
Ruska 46b/208
Wrocław
Kiedy? 7 grudnia 2017 19:00 -21:30

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

„Ofiara doskonała” („The perfect victim”), reż. Elizabeth Rohrbaugh
film dokumentalny, USA, 2012, 80 min.

Trzy kobiety podjęły radykalne kroki broniąc się przed maltretującymi je partnerami. Film opowiada o ich kolejnej walce – walce z opresyjnymi instytucjami państwa.
Shirley, Carlene i Ruby przez 30 lat odsiadywały w stanowym więzieniu w Missouri wyroki za zabicie lub współudział w morderstwie znęcających się nad nimi mężów. W trakcie procesu uniemożliwiono im przedstawienie dowodów na przemoc domową, której doświadczały latami: bite, gwałcone, sprzedawane, maltretowane, żyjące w ciągłym lęku przed śmiercią. Osadzone w więzieniu ponownie stały się ofiarami - ofiarami opresyjnego systemu karnego. Po latach przy wsparciu grupy prawniczek i prawników trzy odważne kobiety rozpoczynają wieloletnią walkę o odzyskanie wolności. Stawiają opór, by nie zostać „ofiarami doskonałymi”.
Film „Ofiara doskonała” opowiada o walce trzech indywidualnych kobiet a zarazem bada szeroki temat społecznego braku zrozumienia i wsparcia dla ofiar przemocy domowej. Jest punktem wyjścia do pytań o to, kogo i co broni system karny i jaką właściwie pełni funkcję.

Po filmie zapraszamy na dyskusję z udziałem specjalistek od zagadnienia przemocy domowej i aktywistek działających przeciwko przemocy.

link do wydarzenia

 

    Polub nas na Facebooku