Strona główna Archiwum wydarzeń 7 kwietnia Wrocław – Wspieramy nauczycieli! #zartysieskonczyly

7 kwietnia Wrocław – Wspieramy nauczycieli! #zartysieskonczyly

0
 7 kwietnia Wrocław – Wspieramy nauczycieli! #zartysieskonczyly
Województwodolnośląskie
7 kwietnia Wrocław - Wspieramy nauczycieli! #zartysieskonczyly
Gdzie?
Pręgierz Wrocławski
Rynek
Wrocław
Polska
Kiedy? 7 kwietnia 2019 16:00 -17:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Wspieramy nauczycieli! #zartysieskonczyly.

Wrocław wspiera nauczycielki, nauczycieli oraz wszystkich strajkujących pracowników oświaty! 7 kwietnia, w przeddzień strajku, pokażmy nauczycielom z Wrocławia i Dolnego Śląska, że jesteśmy z nimi! Ich strajk to walka o godność, szacunek i przyszłość polskiej edukacji – pokażmy, że nie walczą sami!

Pracownicy szkół w całej Polsce mają dość. Praca nauczyciela w Polsce to niskie pensje, ogromna odpowiedzialność i mnóstwo obowiązków. To także pomówienia, pogarda i brak szacunku od przedstawicieli rządu, którzy odmawiając podwyżek dla oświaty, jednocześnie lekką ręką rozdają nagrody dla swoich. Od pedagogów zależy wykształcenie i przyszłość milionów dzieci. Podwyżka to minimum, które im się należy!

Władza musi zacząć traktować nauczycieli, uczniów i rodziców tak, jak na to zasługują. Strajk jest konsekwencją fatalnej polityki rządu, która wiecznie spychała potrzeby polskiej oświaty na margines. Pracownicom i pracownikom szkół nie pozostało nic innego, jak odmówić pracy. Okażmy nasze wsparcie!

Po stronie protestujących nauczycieli stanęli już rodzice, uczniowie, samorządowcy, w tym prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Czas na zwykłych obywateli i obywatelki, na mieszkanki i mieszkańców Wrocławia i innych dolnośląskich miast. 7 kwietnia zbierzmy się na wrocławskim rynku i wspólnie, ponad podziałami politycznymi, niezależnie od poglądów i przekonań, pokażmy nauczycielom, że stoimy za nimi murem.

Przyjdź pod Pręgierz na wrocławskim Rynku w niedzielę o godz. 16.00; weź ze sobą kartkę z napisem: #WspieramNauczycieli! – będziemy robić zdjęcia dla nauczycieli! https://www.facebook.com/events/331951747678780/?ti=cl

Masz dzieci w wieku szkolnym? Weź je ze sobą – niech zobaczą, jak wygląda solidarność społeczna. Jesteś nauczycielką, nauczycielem? Pracujesz w szkole lub w przedszkolu? Przyjdź i podziel się z mieszkańcami Wrocławia swoją historią! Edukacja to nasza wspólna sprawa.

Wydarzenie na Facebooku