7 kwietnia -Wymiana Ksiąg Zakazanych

  wymiana ksiąg zakazanych
  polecamy
  Województwowielkopolskie
  7 kwietnia -Wymiana Ksiąg Zakazanych
  Gdzie?
  plac Adama Mickiewicza, Poznań
  plac Adama Mickiewicza
  Poznań
  Kiedy? 7 kwietnia 2019 10:30 -12:30

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Nie palcie biblioteczek, zakładajcie własne!

  W niedzielę 31 marca katolicka fundacja SMS z Nieba oraz księża z Parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej urządzili w Gdańsku spektakl przywołujący najgorsze skojarzenia: palenie książek.Palenie książek to praktyka, którą Europa widziała w najmroczniejszych rozdziałach swojej historii: najpierw w czasach inkwizycji i wojen religijnych, a później w hitlerowskich Niemczech, gdzie w wielkich reżyserowanych spektaklach płonęły książki nieodpowiadające nazistom.

  Skrajni religijni fanatycy i zwolennicy totalitaryzmów zawsze marzą o tym, by kontrolować słowo pisane i pozbyć się z obiegu myśli, które im się nie podobają. Najlepszą odpowiedzią jest promocja czytelnictwa. Dlatego w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia o godz. 10.30 obok parafii, w której doszło do palenia książek, odbędzie się pierwsza w Gdańsku Wymiana Ksiąg Zakazanych!

  Zasada jest prosta: zbieramy się na wolnym powietrzu na polance obok kościoła i wymieniamy się książkami, tworząc tymczasową biblioteczkę działającą podobnie, co popularny bookcrossing. Możesz przyjść i wziąć dowolne książki ze zbiorów, które przynieśli inni, możesz też przynieść swoje, by się nimi podzielić. Jest tylko jedno kryterium: książki powinny być “łatwopalne”, czyli takie, które uwierają niedoszłych inkwizytorów, i które chętnie ujrzeliby w płomieniach. Szczególnie mile widziane są książki o tematyce:

  - Edukacji seksualnej
  - Praw LGBT+
  - Praw reprodukcyjnych
  - Religii i duchowości innych niż katolicka
  - Ciemnych kart w historii Kościoła katolickiego
  - I oczywiście powieści fantasy, koniecznie z magią!

  Serdecznie zapraszamy.

  Wydarzenie Facebook

   Polub nas na Facebooku