21 października 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 7 marca Wrocław – Unia Europejska bez granic. Dialog Obywatelski

7 marca Wrocław – Unia Europejska bez granic. Dialog Obywatelski

0
 7 marca Wrocław – Unia Europejska bez granic. Dialog Obywatelski
Województwodolnośląskie
7 marca Wrocław - Unia Europejska bez granic. Dialog Obywatelski
Gdzie?
Dom Europy - Wrocław
Widok 10
Wrocław
Kiedy? 7 marca 2019 17:00 -19:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Unia Europejska bez granic. Dialog Obywatelski

Przedstawicielstwo Regionalne Komisja Europejska w Polsce z siedzibą we Wrocławiu zaprasza na Dialog Obywatelski pt. „Unia Europejska bez granic”.

W spotkaniu wezmą udział:
👉Jacek Wasik, dyrektor Przedstawicielstwa,
👉Olgierd Łukaszewicz, aktor i założyciel fundacji My Obywatele UE.

Porozmawiamy o bieżących tematach dotyczących zjednoczonej Europy oraz Polski w Unii Europejskiej. Najbliższe miesiące to czas wyzwań, przed którymi stoi wspólnota państw członkowskich. Wielka Brytania opuści Unię Europejską, a obywatele pozostałych 27 państw wybiorą swoich reprezentantów w wyborach europejskich, które w Polsce odbędą się 26 maja 2019 r. Nadchodzące wydarzenia będą punktem wyjścia do dyskusji na temat przyszłości Europy, jej wspólnych wartości i dalszych perspektyw rozwoju.

Olgierd Łukaszewicz to wybitny aktor, który ma na koncie kilkadziesiąt znaczących ról teatralnych i filmowych, ale także euroentuzjasta, który w ramach powołanej przez siebie fundacji chciałby „dotrzeć do młodzieży, do kibiców piłki nożnej (…) i wszelkich innych środowisk, które widzą w Brukseli polskiego ciemiężcę".

Jacek Wasik od września 2018 pełni funkcję Dyrektora Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu. Z Komisją Europejską związany jest od 2005 roku. W latach 2011-2018 pełnił funkcję przedstawiciela ds. wielojęzyczności Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych (DGT) w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności pod numerem telefonu: 71 32 40 910 lub pod adresem COMM-REP-PL-WROCLAW@ec.europa.eu.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest włączenie obywateli do debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012. Podczas spotkań pracownicy instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji Europejczyków na temat funkcjonowania UE.

Wydarzenie na Facebooku