21 października 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 8 marca Warszawa – 8M Disco Przeciw Nienawiści

8 marca Warszawa – 8M Disco Przeciw Nienawiści

0
 8 marca Warszawa – 8M Disco Przeciw Nienawiści
Województwomazowieckie
8 marca Warszawa - 8M Disco Przeciw Nienawiści
Gdzie?
Rondo Dmowskiego Warszawa
Rondo Romana Dmowskiego
Warszawa
Kiedy? 8 marca 2019 18:00 -19:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

8M Disco Przeciw Nienawiści - Warszawa

Największy parkiet w Warszawie? Rondo Dmowskiego!
8 marca o 18.00

W ramach międzynarodowej akcji #8M urządzamy na Dmowskim DISCO Przeciw Nienawiści. Czas pogonić tych, co nienawidzą kobiet: mizoginów, szowinistów i nazioli; tych, co molestują nasze dzieci i tych, co sieją nienawiść. Zanim runą pomniki wszystkich dzbanów, wytańczmy naszą rewolucję. Dobrym bitem zagłuszymy przemocową propagandę. Miłość, przyjaźń, tęcza i co tam komu w duszy gra. Różnorodność naszą bronią, a szacunek i tolerancja naszą siłą.

W ciągu ostatnich 3 lat udało nam się powstrzymać przemocowe plany fanatyków napędzanych głosami kościelnych hierarchów. Ofiary wreszcie mogą mówić w swoim imieniu. Stajemy się świadomymi obywatelkami i obywatelami. W zeszłym roku odsłoniłyśmy na rondzie pomnik Polki Walczącej. Od 3.10.2016 udało nam się złamać niejedno TABU.

Czas na kolejny krok i zmianę nazwy ronda. Razem z Teatrem Powszechnym i Fundacją Ster zaczynamy zbiórkę podpisów, które potem złożymy w Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego rady m. st. Warszawy. Chcemy RONDA PRAW KOBIET!
Już czas, by uhonorować trud i walkę setek tysięcy kobiet z podziałami, przemocą, nierównością społeczną. To walka o idee, które łączą, a nie dzielą. Idee, które niosą pozytywne zmiany. Idee, które są ważne dla każdego i każdej z nas, w Polsce, w Europie i na świecie bez względu na opcje polityczne i przekonania religijne.

Chodźcie potańczyć z nami i zabierzcie bliskich! Ubierzcie się kolorowo albo jak tylko chcecie :) Weźcie flagi, transparenty, papierowe serca, niech wreszcie zrobi się pozytywnie i kolorowo. Walczmy i bawmy się razem!

Wydarzenie na Facebooku