8 marca Warszawa – Prof. Madeleine Albright na UW

  Prof. Madeleine Albright na UW
  polecamy
  Województwomazowieckie
  8 marca Warszawa – Prof. Madeleine Albright na UW
  Gdzie?
  Uniwersytet Warszawski - aula Starej Biblioteki
  Krakowskie Przedmieście 28-Budynek Dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej
  Warszawa
  Polska
  Kiedy? 8 marca 2019 17:00 -20:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Uniwersytet Warszawski zaprasza na wyjątkowe spotkanie z prof. Madeleine Albricht, amerykańską dyplomatką, pierwszą kobietą na stanowisku Sekretarza Stanu USA oraz autorką książki „Faszyzm. Ostrzeżenie”, które odbędzie się już 8 marca o godz. 17:00 w auli Starej Biblioteki.

  Dyskusję m.in. na temat amerykańskiej i rosyjskiej dyplomacji oraz polityki państw Europy Środkowo-Wschodniej moderował będzie Bartosz T. Wieliński, kierownik działu zagranicznego „Gazety Wyborczej”.

  Wydarzenie Facebook

  Prof. Madeleine Albright urodziła się w 1937 r. w Pradze. Wraz z rodzicami wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie podjęła edukację na tamtejszych uczelniach wyższych z zakresu nauk politycznych. Karierę w dyplomacji rozpoczęła pod koniec lat 70., kiedy to została członkiem Narodowej Rady Bezpieczeństwa, odpowiadając za politykę zagraniczną Białego Domu. W latach 80. przeprowadziła szereg badań i analiz dotyczących sytuacji politycznej i ekonomicznej w ZSRR i krajach satelickich. W 1993 r. została mianowana ambasadorem Stanów Zjednoczonych przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, a już 4 lata później została Sekretarzem Stanu USA. Jako druga po Billu Clintonie osoba odpowiedzialna za kształtowanie polityki zagranicznej USA, szczególnie angażowała się w kwestie Bliskiego Wschodu oraz Bośni i Hercegowiny. W trakcie kadencji odbyła szereg spotkań z najważniejszymi przywódcami ówczesnego świata, m.in. z Saddamem Husajnem czy Kim-Dzong-Ilem.

  WSTĘP NA WYDARZENIE JEST WOLNY!

  Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim z możliwością skorzystania z tłumaczenia za pomocą zestawu słuchawkowego

   Polub nas na Facebooku