9 marca Warszawa – Karnawał dla Amazonii – marsz protestacyjny i fiesta

  polecamy
  Województwomazowieckie
  9 marca Warszawa - Karnawał dla Amazonii - marsz protestacyjny i fiesta
  Gdzie?
  Stadion Narodowy Warszawa
  Rondo Waszyngtona
  Warszawa
  Kiedy? 9 marca 2019 17:00 -20:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Karnawał dla Amazonii - marsz protestacyjny i fiesta.

  Trasa: Warszawa, Rondo Waszyngtona (od strony Stadionu Narodowego) - Francuska - Paryska - Ambasada Brazylii, ul. Bajońska 15 (za Mostem Łazienkowskim)

  Puszcza Amazońska, nazywana płucami świata, jest w niebezpieczeństwie!

  9 marca (sobota) o 17-tej zbieramy się pod Stadionem Narodowym, a potem maszerując ul. Francuską i Paryską docieramy pod ambasadę Brazylii, gdzie tańczymy do nocy.

  Będzie samba, będzie capoeira, będą brzmieć berimbauy, będzie też elektro-fiesta pod mostem.

  Zawołajmy do Brazylii w jej własnym, najlepiej znanym języku!

  Puszcza jest bezcenna!

  Jej utrata nie jest warta żadnych pieniędzy!

  9 marca kończy się Karnawał w Rio, wydarzenie, które dla wielu stanowi o wizerunku Brazylii. Jednak to kolorowe, roztańczone oblicze traci dziś swój blask i przybiera mroczny odcień.

  Od stycznia 2019 roku urząd prezydenta Brazylii, kraju, w którym mieści się ok. 60% Puszczy Amazońskiej, objął ultranacjonalistyczny polityk Jair Bolsonaro. Już na początku urzędowania ograniczył znacznie zakres kompetencyjny ministerstwa środowiska, a wiele z jej zadań przejęło ministerstwo rolnictwa. Jednocześnie podjął szereg inicjatyw mających odebrać prawa rdzennej ludności Amazonii i społecznościom afrobrazylijskim (mieszkańcom tzw. quilombos), złagodzić prawo ochrony środowiska i ułatwić wycinkę Puszczy na rzecz rolnictwa i górnictwa.

  Jeszcze przed dojściem Bolsonaro do władzy rdzenni mieszkańcy - najwięksi obrońcy przyrody - byli obiektem kampanii przemocy, a wycinka Puszczy zamiast zwolnić, tylko przyspieszyła. Już pierwszego dnia po objęciu urzędu Bolsonaro przyjął dekrety pozwalające naruszać integralność rezerwatów rdzennej ludności i zwiększył kontrolę nad organizacjami pozarządowymi.

  Chcemy zwrócić uwagę na proces wyrębu lasów Brazylii, który bardzo przyśpieszył po dojściu do władzy Bolsonaro. Zamiana Puszczy Amazońskiej na pola uprawne i kopalnie przybliży nas do katastrofy klimatycznej. Cała Ziemia odczuje skutki decyzji nowego prezydenta. Chcemy również podkreślić wielokulturowe, kolorowe oblicze Brazylii, wolne od nienawiści i przemocy, za to oddane ekologii, wzajemnemu poszanowaniu różnic i otwarte na świat. W ramach karnawału solidarności z ludami Amazonii chcemy zmotywować Polaków i Europejczyków, by zaczęli działać na rzecz ochrony Puszczy i jej mieszkańców.

  Entowie świata muszą powstać i przeciwstawić się morderczej dla planety polityce zysku stojącego ponad przyrodą oraz wesprzeć prawa człowieka, które w Brazylii są tak ściśle związane z ochroną środowiska. Wycięcie Puszczy Amazońskiej uniemożliwi walkę z ociepleniem klimatu, chodzi więc nie tylko o ochronę ludności Brazylii, ale też o przyszłość naszych dzieci!

  Musimy dać wyraz sprzeciwu wobec polityki nowego rządu Brazylii!
  Zapraszamy na Karnawał dla Amazonii 9 marca!

  PUSZCZE ŚWIATA PRZECIWKO ZAGŁADZIE!!!

  W obliczu planów prezydenta Bolsonaro o zwiększeniuj wycinki pierwotnej dżungli i oddania granic rezerwatów Indian oraz osad quilombos pod jurysdykcję ministerstwa środowiska ruszamy razem w obronie Amazonii z takim przytupem, żeby usłyszeli nas na południowej półkuli.

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku