16 września 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 9 września Kraków – Runda z Lassotą – Agonia Służby Zdrowia

9 września Kraków – Runda z Lassotą – Agonia Służby Zdrowia

0
 9 września Kraków – Runda z Lassotą – Agonia Służby Zdrowia
Województwomazowieckie
9 września Kraków - Runda z Lassotą - Agonia Służby Zdrowia
Gdzie?
Restauracja Wiślany Ogród & Statek Sobieski w Krakowie
Bulwar Czerwieński
Kraków
Kiedy? 9 września 2019 19:00 -20:30

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Runda z Lassotą - Agonia Służby Zdrowia.

Co jeszcze może się zawalić w służbie zdrowia? Na co jeszcze może zachorować system, który ma nam ratować życie, leczyć nas i nam pomagać?

  1. Jak wynika z raportu "Health at a Glance 2018" OECD i Komisji Europejskiej, w Polsce brakuje około 30 tys. lekarzy. Na tysiąc mieszkańców przypada zaledwie 2,3 lekarza, co lokuje nas na „smutnym” ostatnim miejscu w Unii Europejskiej. Niemal każdego dnia zamykany jest w Polsce szpitalny oddział.
  2. Obecnie w Polsce na służbę zdrowia przeznacza się zaledwie 4,5% PKB. Gorsze w Europie są tylko Rumunia, Litwa, Łotwa i Cypr.
  3. Długie kolejki do specjalistów w publicznej służbie zdrowia. W ciągu ostatniego roku drastycznie wzrósł czas oczekiwania na wizytę u lekarza w ramach gwarantowanych świadczeń zdrowotnych.
  4. Raport Fundacji Alivia wskazuje, że w 2029 roku liczba nowych przypadków nowotworów przekroczy 213 tys. Statystycznie co czwarty Polak zachoruje na raka, a co piąty umrze z tego powodu. Eksperci mówią o „onkologicznym tsunami”.

Czy można zrobić coś jeszcze dobić pacjenta?
A może istnieje antidotum? I służbę zdrowia da się uratować?

Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr n. med. Jerzy Friediger Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Wydarzenie na Facebooku