Andrzej Rzepliński

Spotkanie z prof. Andrzejem Rzeplińskim w Rzeszowie – relacja wideo

https://www.facebook.com/KODPodkarpackie/videos/1489363657807191/ Spotkanie z prof. Andrzejem Rzeplińskim w Rzeszowie – relacja wideo

„Patriotyzm konstytucyjny. My jesteśmy Konstytucją”

W Gorzowie Wielopolskim odbyło się spotkanie z profesorem Andrzejem Rzeplińskim. Sala audytoryjna w Bibliotece Herberta w ostatni wtorek była pełna. Trzygodzinne spotkanie z profesorem zorganizował gorzowski KOD oraz Klub Obywatelski. Wybitny prawnik, nauczyciel akademicki oraz sędzia, ale też były prezes Trybunału...

Najnowsze

Uznany fotograf, autor teatralnych i filmowych plakatów czy ilustracji książkowych Tomasz Sikora był twórcą kampanii „Nie świruj, idź na wybory”. O kulisach kampanii, orędziu marszałka Grodzkiego, wyzwaniach „nowej ery” rozmawiał z Katarzyną Wyszomierską.
Prof. Dimitry Kochenov o praworządności. W panelu biorą udział sędzia Piotr Gąciarek oraz Maciej Taborowski z biura RPO.
Sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu uznali, że nominacje nowej KRS powinny zostać poddane ocenie przez Sąd Najwyższy. W dniu ogłoszenia wyroku odbyły się w wielu miastach pikiety. Podczas manifestacji w Krakowie „Czekamy na KReS neoKRS” głos zabrał prof. dr hab. Fryderyk Zoll.
O zapaści w szpitalnictwie rozmawiamy z dyrektorem jednego z powiatowych szpitali na południu Polski.
Jak zapobiegać zdarzeniom bezczeszczącym ofiary hitleryzmu? Wiele osób oburzyło się aktem wandalizmu, ale kto realnie przeciwstawi się kolejnym? Chcą to zrobić członkowie jednego ze stowarzyszeń łódzkich.