dzieci

Gra dziećmi czy o dzieci?

Na strajk nauczycieli narzekają pracodawcy, bo pracownicy częściej niż zwykle biorą urlopy, i rodzice, bo denerwują się przedłużającą się trudną sytuacją. Ale to przede wszystkim to dzieci tracą na protestach. Czy aby na pewno?

To się smarkacze doigrali!

PiS dopilnował, aby sprawami dzieci zajął się ze wszech miar „ich” człowiek. Ciekawostki o nowym Rzeczniku Praw Dziecka Mikołaju Pawlaku mogą przyprawić o palpitację... ale kto by się dziećmi przejmował... wiadomo... ryby i dzieci... Po kilku nieudanych próbach wyboru rzecznika...

Jak uwrażliwiać dzieci za 1500 zł?

Dotychczasowe edycje konkursu ”Pomóż ocalić życie bezbronnemu” przeszły niezauważalnie dla szerokich mas, ale najnowsza już odbija się szerokim echem, także wśród rodziców. Konkurs im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka od 14 lat. Ma,...

„Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły?”

Co prawda nie pierwszego, ale dziś rozpoczął się nowy rok szkolny. Ale cóż to będzie za rok! Rano - uroczysta msza św. z poświęceniem tornistrów i worków na kapcie. Wyspowiadana dziatwa wysłucha następnie apelu smoleńskiego, a z megafonów popłyną niczym...

Najnowsze

Uznany fotograf, autor teatralnych i filmowych plakatów czy ilustracji książkowych Tomasz Sikora był twórcą kampanii „Nie świruj, idź na wybory”. O kulisach kampanii, orędziu marszałka Grodzkiego, wyzwaniach „nowej ery” rozmawiał z Katarzyną Wyszomierską.
Prof. Dimitry Kochenov o praworządności. W panelu biorą udział sędzia Piotr Gąciarek oraz Maciej Taborowski z biura RPO.
Sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu uznali, że nominacje nowej KRS powinny zostać poddane ocenie przez Sąd Najwyższy. W dniu ogłoszenia wyroku odbyły się w wielu miastach pikiety. Podczas manifestacji w Krakowie „Czekamy na KReS neoKRS” głos zabrał prof. dr hab. Fryderyk Zoll.
O zapaści w szpitalnictwie rozmawiamy z dyrektorem jednego z powiatowych szpitali na południu Polski.
Jak zapobiegać zdarzeniom bezczeszczącym ofiary hitleryzmu? Wiele osób oburzyło się aktem wandalizmu, ale kto realnie przeciwstawi się kolejnym? Chcą to zrobić członkowie jednego ze stowarzyszeń łódzkich.